Na co zwrócić uwagę podczas jazdy próbnej?

14 grudzień 2015

Mając na oku używane auto, warto byłoby je poznać bliżej. Każdy sprzedawca byłby zachwycony gdybyś od razu rzucił im pieniądze na stół i odjechał samochodem. Jednak nie ma co liczyć na taką sytuację. Zakup auta to poważna decyzja, która nie może być podejmowana pochopnie. Dlatego zaleca się zawsze jazdę próbną danym samochodem, aby jak najlepiej go poznać. Oto kilka wskazówek, które powinieneś wykorzystać przy najbliższej jeździe próbnej!

Sprawdź specyfikację samochodu

Spotkanie ze sprzedawcą już umówione? To teraz czas na pracę domową. Nie możesz przecież iść, nic nie wiedząc o samochodzie, który chcecie kupić. Zapoznaj się z opisem samochodu na stronie producenta. Dzięki temu sprawisz wrażenie osoby, która zna się na rzeczy i nie da sobie wcisnąć przysłowiowego kitu. Najważniejsze to zapoznanie się ze standardowym wyposażeniem auta, rozmiarem silnika i prawdopodobnym przebiegiem.

Klikaj we wszystko, co tylko można kliknąć

Chcesz kupić w pełni sprawne auto, prawda? Więc nie miej oporów przed sprawdzaniem każdego urządzenia. Włącz wycieraczki, wszystkie światła, okna a nawet radio. Nie zapomnij o sprawdzeniu siedzeń i pasów. Sprzedawca mógł zapomnieć napisać o niektórych niesprawnych funkcjach samochodu, ale to nie będzie Twoim usprawiedliwieniem jeśli kupisz auto i nie będziesz z niego zadowolony. Zresztą, będąc bardzo dociekliwy być może sprawisz, że Sprzedający zdenerwuje się i zacznie kręcić, albo powie kilka słów za dużo i w ten sposób dowiesz się, o rzeczach, które chciał zataić.

Gaz do dechy, hamulec też

Myślisz, że przejechanie kilkunastu metrów po podwórku da Ci obraz tego jak sprawny jest samochód? Nic z tych rzeczy. Musisz mieć okazję wypróbować wszystkie biegi oraz sprawdzić reakcję hamulców, dlatego zawsze naciskaj sprzedawcę na jazdę próbną po okolicy. Oprócz tego, zwróć uwagę na to, jak samochód skręca i przyspiesza. Każdy detal prowadzenia samochodu jest ważny i daje obraz tego, co należy później naprawić. Nie zapomnij przejechać się po wyboistej drodze oraz koleinach.

Pełne skupienie na maszynie

Staraj się stworzyć takie warunki, aby nic Cię nie rozpraszało, za to staraj się rozpraszać Sprzedającego. Jeżeli masz mało czasu, to przełóż spotkanie. Lepiej zrobić coś porządnie, niż później mieć do siebie pretensje, że się czegoś dokładnie nie sprawdziło. Dobrze jest też wziąć drugą osobę, która zna się na samochodach i będzie zwracała uwagę na inne ważne aspekty samochodu. Niektórzy sprzedawcy mogą też próbować Was rozproszyć w trakcie jazdy, abyście nie skupiali się na wadliwych elementach. W takiej sytuacji trzeba stanowczo ale grzecznie, prosić o chwilę ciszy. Jeżeli to nie pomoże, to może być znak, że osoba ma coś do ukrycia. To stara sprawdzona metoda. Nie daj się na nią złapać.

Określ trasę

Przed wyjechaniem z garażu czy podwórka trzeba określić drogę, po której będziesz się poruszać. Znając dzień i godzinę możesz stwierdzić, gdzie będzie można swobodnie sprawdzić samochód, a gdzie istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia korków, chociaż w nich też można przetestować kilka spraw, np. układ chłodzenia.

Jazda próbna może być stresująca. Nie każdy jest ekspertem w tej dziedzinie i nie będzie w stanie w tak krótkim czasie sprawdzić wszystkich funkcji samochodu. Dla takich ludzi powstał Motoraporter. Korzystając z naszych usług masz pewność, że nie ruszając się z domu, auto którym jesteś zainteresowany zostanie przebadane najlepiej jak się da. Nasi eksperci motoryzacyjni sprawdzają auta tak, jakby mieli je sami kupować.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach?

Zostaw maila i zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych serwisu Motoraporter.com oraz partnerów serwisu.

Planujesz zakup używanego auta? Sprawdź go zanim kupisz. NIE RYZYKUJ!


Zobacz naszą ofertę.


Aktualna lista SPRAWDZONYCH AUT do kupienia


Zobacz naszą ofertę.Tagi

facebook Google+ twitter LinkedIn


Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Facebook

Logo Youtube Logo Google+