Warszawska Barbórka 2015

21 grudzień 2015

Wszystkim miłośnikom motoryzacji z pewnością nie trzeba przedstawiać tego wyjątkowego wydarzenia. Jak co roku, na początku grudnia miał miejsce rajd samochodowy po ulicach Warszawy. Rajd Barbórka 2015 odbył się 12.12.2015 roku i była to już 53 edycja tej imprezy. Jako że wyścig nie jest uznawany jako żadne sezonowe kwalifikacje, ma on znaczenie jedynie symboliczne i stanowi zakończenie sezonu sportów motorowych. Jednak mimo to gromadzi śmietankę polskich oraz zagranicznych kierowców.

Wszystko zaczęło się w 1962 roku, kiedy to zorganizowano pierwszy wyścig w obecnej formie. Wystarczyło 8 lat, aby rajd zdobył dużą popularność wśród kierowców oraz kibiców, co sprawiło, że każdy wyścig gromadził tłumy zaciekawionych fascynatów motoryzacji. Po dziś dzień, odcinek Karowa jest najbardziej rozpoznawalnym i prestiżowym etapem rajdu Barbórka. Bierze w nim udział jedynie czołówka kierowców, którzy najlepiej poradzili sobie w poprzednich przejazdach. 20 kilometrowa trasa wymaga maksymalnego skupienia i dużych umiejętności, ponieważ w tym wypadku liczą się każde sekundy.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły nam tym razem. Podczas sobotniej imprezy można było na własne oczy zobaczyć wyczyny aż 89 załóg na PGE Narodowym, Bemowie, Torze Służewiec oraz słynnej Karowej. Kamienna kostka plus deszcz na pewno nie ułatwiała kierowcom sprawy, jednak mimo tych przeszkód, Kajetan Kajetanowicz swoją precyzją pokonał wszystkich przeciwników i sięgnął po mistrzostwo po raz trzeci z rzędu. Zaraz za nim i jego Fordem Fiestą uplasował się Michał Ratajczyk prowadzący Mitsubishi Lancera, z czasem gorszym o 2 sekundy.

Warszawska Barbórka była też okazją dla nagrodzenia Krzysztofa Hołowczyca za jego całokształt kariery, który po przejechaniu odcinka Karowej, odebrał puchar z rąk Daniela Siemczuka. Tej edycji towarzyszyła również runda samochodów zabytkowych, w której wystartował między innymi Patryk Mikiciuk.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach?

Zostaw maila i zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych serwisu Motoraporter.com oraz partnerów serwisu.

Planujesz zakup używanego auta? Sprawdź go zanim kupisz. NIE RYZYKUJ!


Zobacz naszą ofertę.


Aktualna lista SPRAWDZONYCH AUT do kupienia


Zobacz naszą ofertę.Tagi

facebook Google+ twitter LinkedIn


Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Facebook

Logo Youtube Logo Google+