Najbardziej kultowe samochody w historii kina

14 wrzesień 2015

Jak pewnie zauważyliście nie ma dobrego filmu, w którym bohater nie poruszałby się kultowym pojazdem z epoki, w której rozgrywa się fabuła filmu. Im bardziej producenci filmów chcą podkreślić męskość, albo wyjątkowość głównego bohatera tym bardziej stawiają na to, aby poruszał się dobrym, typowym dla „gości takich jak on”.

1. Aston Martin DB5

 
To zdecydowanie jeden z bardziej znanych samochodów w historii kina, ponieważ to właśnie przyczynił się do wykreowania niezwykle męskiego wizerunku agenta brytyjskich służb - a jego imię to James, James Bond. Jednak to auto pomogło nie tylko w kreowaniu wizerunku bohatera. Pomogło zdobyć Oskara za efekty specjalne, w których powstawaniu brało udział - mówię o filmie Goldfinger z 1964 roku.
 

2. Volkswagen Type 1, znany na świecie jako Beetle , a w Polsce jako „Garbus”.

 
Jego wkład w historię kinematografii jest niesamowity. Pojawiał się w filmach z niemal każdego kraju. Zarówno w tych nisko budżetowych jak i w realizacjach z wielkiego ekranu. Jego najbardziej pamiętna rola to rola w filmie The Love Bag z 1968, w którym wcielił się w Herbiego. Jego rolę w tym filmie można porównać do tej, jaką pełni Zygzak McQueen w animowanej produkcji pt. „Auta”
 

3. Ford Gran Torino

 
To auto niezwykle ważne w historii kinematografii nie tylko z oczywistych powodów bycia autem „złych gości” i prawdziwych „twardzieli”. To auto doczekało się nawet filmu na wielkim ekranie nazwanego na jego cześć. Tak, mówię o filmie Gran Torino. Cała fabuła filmu opiera się o kradzież klasycznego samochodu należącego do Walta Kowalski, w którego rolę wciela się producent filmu - Clint Eastwood. To obowiązkowa pozycja dla fanów motoryzacji i dramatów. Ford Gran Torino był również używany w popularnej serii Starsky and Hutch w latach 1975-79.

4. Dodge Charger

 
Oprócz znanych wszem i wobec walorów tego muscle cara zasłynął również na ekranie grając rolę „The General Lee” w telewizyjnej serii „ The Dukes of Hazzard” emitowanej w latach 1979-1985. Ciekawostka dotycząca tego autka jest taka, że pomimo faktu, że jest to Dodge produkowany był w tamtych czasach przez Chryslera.

5. Chevrolet and GMC G-Series

To wyjątkowy samochód napędzany  6.2 litrową jednostką diesla i posiadający specyficznie ułożone 4 przednie reflektory. Zasłynął jednak nie ze względu na swoje cechy szczególne, lecz ze względu na bycie pojazdem Drużyny A, która została wyprodukowana w 5 seriach oraz łacznej ilości dziewięćdziesięciu ośmiu odcinków, z których każdy trwał około 46 minut.
 

6. Ferrari Testarosa

 
To jedno z aut posiadających centralnie montowany silnik, w tym przypadku jest to widlasta dwunastka (V12). To auto pojawiało się w wielu filmach, ale szczególną rolę zyskało w serii Miami Vice jako auto tajniaka - Sonniego Corcketta.

7. Pontiac Firebird Trans Am

 
Samochód przedstawiony światu w 1981 roku przez General Motors. Lekko zmodyfikowany Firebird Trans Am z 1982 roku odegrał rolę w filmie Knight Rider jako KITT.
 

8. DeLorean DMC-12


Historia tego samochodu jest zachwycająca sama w sobie. To samochód produkowany przez pasjonatę, który finalnie przeliczył się ze swoimi możliwościami finansowymi i nie zrealizował w pełni planu. Został przedstawiony światu w 1981. Jego charakterystyczną cechą są tzw. "gull-wing doors” czyli drzwi otwierane do góry prostopadle względem osi auta. Jego najsłynniejsza kinowa rola to rola Wehikuły Czasu w filmie Powrót do przyszłości, którego trylogia została zrealizowana w latah 1985-90.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach?

Zostaw maila i zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych serwisu Motoraporter.com oraz partnerów serwisu.

Planujesz zakup używanego auta? Sprawdź go zanim kupisz. NIE RYZYKUJ!


Zobacz naszą ofertę.


Aktualna lista SPRAWDZONYCH AUT do kupienia


Zobacz naszą ofertę.Tagi

facebook Google+ twitter LinkedIn


Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Facebook

Logo Youtube Logo Google+