Epidemia… czy czas okazji !!!

18 marzec 2020

Nie od dziś wiadomo, iż czas spadków i załamań na rynku to chwila by dokonać okazyjnych zakupów. Kryzys który obecnie dotknął świat był całkowicie nie do przewidzenia, i nie szczędzi żadnej z branż.   

Korona kryzys

Kryzys nie omija także branży motoryzacyjnej, szczególnie rynku aut używanych. Uwzględniając, iż zdecydowana część oferowanych do sprzedaży pojazdów na naszym rynku jest sprowadzana z zachodniej Europy, nie bez znaczenia pozostaje  fakt drastycznych wzrostów kursu Euro i Franka. W ostatnich dniach realizowaliśmy dla jednego z naszych Klientów  pomoc przy zakupie pojazdu bezpośrednio z Niemiec i osobiście przekonaliśmy się jak dużym problemem w dobie koronawirusa jest transport  pojazdu z zagranicy, nie tylko w aspekcie cenowym jak i logistycznym . Suma tych wydarzeń, nasuwa proste do przewidzenia wnioski, iż w najbliższym czasie ceny pojazdów będą musiały wzrosnąć. Od wielu lat obserwujemy, iż okres wiosenny jest naturalnym czasem wzrostu zainteresowania zakupem przez Polaków samochodów. Zapewne było by tak i tej wiosny, gdyby nie jak wiadomo COVID19. Lecz czy na pewno, należy odkładać zakup pojazdu? Przeanalizujmy sytuacje. Jak donoszą nasi Eksperci, komisy i place z samochodami używanymi świecą pustkami. Obawa przed zarażeniem i odpowiedzialność obywatelska drastycznie wyeliminowała turystykę motoryzacyjną po placach z samochodami co prawie do zera zredukowało sprzedaż aut i obroty firm zajmujących się obrotem pojazdami.  Ponieważ nikt z nas nie wie ile potrwa obecny stan, a obserwując inne kraje raczej nie będzie to krócej niż kilka tygodni. Żadna z firm sprzedających pojazdy używane nie może liczyć na płynny transport aut z zagranicy, a tym bardziej w przystępnej cenie. Dlatego w obecnej chwili zdecydowanie łatwiej o okazję. Jak wiadomo, każda firma ma swoje koszty stałe i by je pokryć hasło „ klient nasz Pan” nabiera całkiem nowego znaczenia. Znaczenia które po raz nie liczny w historii, będzie mogło połączyć okazję cenową i jakościową.

Rozsądek…

Ale jak połączyć „zdrowy” rozsądek z możliwością realizacji motoryzacyjnych planów? Eksperci Motoraporter.com umożliwiają Państwu takie rozwiązanie. Na czas pandemii podejmujemy inicjatywę #zdroweceny. Polega ona na ekstremalnym obniżeniu cen naszych usług, by nie musieli Państwo rezygnować ze swoich motoryzacyjnych planów, mogli wykorzystać atrakcyjne ceny na rynku  nie narażając swojego zdrowia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym cennikiem https://motoraporter.com/zamow-raport.  Ponieważ nasi Eksperci rozmieszczeni są w całym kraju, ich praca minimalizuje przemieszczanie się ludzi po kraju. Doświadczenie lokalne Inspektorów umożliwia im umawianie się na kontrolę pojazdów w najmniej zaludnionych stacjach, a większość oględzin robić na otwartych przestrzeniach z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych.

Spodobał Ci się ten artykuł?

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach?

Zostaw maila i zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych serwisu Motoraporter.com oraz partnerów serwisu.

Planujesz zakup używanego auta? Sprawdź go zanim kupisz. NIE RYZYKUJ!


Zobacz naszą ofertę.


Aktualna lista SPRAWDZONYCH AUT do kupienia


Zobacz naszą ofertę.Tagi

facebook Google+ twitter LinkedIn


Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Facebook

Logo Youtube Logo Google+