« Powróć do nowych artykułów

Jak się zachować po kolizji z zwierzętami leśnymi oraz jak dochodzić swoich praw w przypadku szkód w aucie wyrządzonych złym stanem dróg.

29 wrzesień 2014

Jeśli dochodzi do kolizji samochodowej z innym uczestnikiem ruchu (kierujący innym pojazdem) to z pozoru wszystko jest jasne. Ewentualne koszty są ściągane z OC sprawy wypadku, a to z kolei raczej nie jest naszym utrapieniem. Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli dochodzi do kolizji ze zwierzętami leśnymi lub kolizji wyrządzonej złym stanem dróg.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiRaport Motoraportera "Jazda próbna przed zakupem auta używanego". Porównanie I półrocza 2014 i 2013.

25 wrzesień 2014

Klienci kupujący samochody używane są coraz bardziej świadomi swoich praw i coraz dokładniej sprawdzają kupowane samochody. Czy jednak handlarze sprzedają samochody w lepszym stanie i nie mają nic do ukrycia? Niestety nie. Zabawa w kotka i myszkę trwa w najlepsze ale to klienci zaczynają być powoli górą!

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiParę słów o oleju w samochodzie.

22 wrzesień 2014

Kto smaruje ten jedzie. Smarować by jechać to dawna, ale do dziś aktualna maksyma i główna zasada eksploatacji samochodów. Bo to właśnie olej smaruje. W samochodach mamy kilka rodzajów olejów, ale my skupimy się dziś na silnikowym. Po co olej w silniku? Nie wdając się w szczegóły jest po to by: redukować tarcie i drgania, chłodzić, uszczelniać, chronić przed korozją i wyprowadzać zanieczyszczenia.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiCo powinniśmy wiedzieć o samochodach sprowadzonych z Anglii?

14 wrzesień 2014

Masowa emigracja Polaków na Wyspy Brytyjskie ma odzwierciedlenie w wielu aspektach naszego życia. Poza faktem, że sytuacja materialna wielu Polaków uległa poprawie, należy też wspomnieć o aspekcie motoryzacyjnym.
Nie brakuje firm czy osób, które zajmują się sprowadzaniem samochodów z Anglii, a trend ten (chociaż wciąż nie jest to import masowy) delikatnie przyśpieszył wraz z planowaną zmianą przepisów umożliwiających rejestrację samochodów z kierownicą po prawej stronie. Czy to się opłaca i co tak naprawdę powinniśmy wiedzieć o samochodach sprowadzanych z Anglii?

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiZwrot samochodu używanego po jego zakupie – jakie prawa nam przysługują i jak ich dochodzić?

8 wrzesień 2014

Materiał poświęcony bezpiecznym zasadom zakup samochodu oraz prawa przysługujące kupującemu.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiRost Style i samochody oklejane - chwilowa moda czy trend, który przyjmie się na stałe?

1 wrzesień 2014

To zabawa zarezerwowana dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji, którzy nie szczędzą przysłowiowego grosza na upiększanie auta lub celową dewastację swoich wozów. To drugie akurat nie jest zbyt drogie. Oklejanie aut czyniąc je matowymi, czy też „rost style” to coraz częstsza usługa praktykowana w przydomowych garażach lub zakładach motoryzacyjnych.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiFacebook

Logo Youtube Logo Google+