« Powróć do nowych artykułów

Jak smartfony wpływają na współczesną jazdę samochodem?

21 marzec 2016

Postęp technologiczny dostrzegamy w każdej dziedzinie życia. Coraz lepsze i bardziej innowacyjne sprzęty domowe to praktycznie codzienność. Jednak dla inżynierów to wciąż za mało, dlatego starają się łączyć dwie różne dziedziny, aby stworzyć coś jeszcze lepszego. Tym oto sposobem coraz częściej spotykamy się aplikacjami dedykowanymi samochodom. Obecnie na rynku znajdziemy kilka takich technologii łączących nasze telefony z autami, na które warto zwrócić uwagę.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn


Co warto wiedzieć na temat płynu chłodniczego?

7 marzec 2016

Posiadając samochód trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Nie wystarczy wymieniać olej czy sprawdzać wysokość bieżnika w oponach. Dbanie o samochód to znacznie szerszy obszar, którym trzeba się zająć. Jedną z ważniejszych kwestii, o której wielu kierowców zapomina, jest płyn chłodniczy. Spełnia on bardzo ważną rolę w sprawnym funkcjonowaniu całego silnika, jednak mimo to poświęcamy mu zbyt mało uwagi. Dlaczego akurat ten płyn zasługuje na nasze zainteresowanie?

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn


Amortyzatory – dlaczego są takie ważne?

1 marzec 2016

Wiadomo jak czasem wygląda jazda samochodem po polskich drogach. Nie dość, że często jest kręto, to jeszcze dziurawo. Nie ma co narzekać, tylko zaciskać zęby i to znosić. A pomóc ma nam w tym nic innego, jak amortyzatory. Zamontowane na każdym kole przyjmują wszystkie wstrząsy dając nam chwilę wytchnienia. Ale co jeszcze warto o nich wiedzieć?

 

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn


Facebook

Logo Youtube Logo Google+